///Posljednji ispraćaj dr. sc. Jadwige Stadnikiewicz-Kerep

Posljednji ispraćaj dr. sc. Jadwige Stadnikiewicz-Kerep

Odsjek za zapadnoslavenske jezike i književnosti obavještava kolege, prijatelje, djelatnike Fakulteta i studente da je preminula dr. sc. Jadwiga Stadnikiewicz-Kerep. Ispraćaj će se održati u petak, 12. listopada 2018. godine, na Mirogoju (mala dvorana Krematorija).

Rođena je u Krakovu 26. svibnja 1935. godine. Magistrirala je i doktorirala na Jagielonskom sveučilištu, na Katedri za slavistiku s posebnim obzirom na hrvatsku književnost. Od 1966. do 1976. godine radila je kao prva asistentica na Katedri za zapadnoslavenske jezike Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, gdje je predavala gramatiku poljskoga jezika i odgojila nekoliko generacija polonista te su joj na tome od srca zahvalni njezini bivši studenti i profesori Katedre za poljski jezik i književnost.

Od |2018-10-09T14:35:12+00:0009.10.2018.|Događanja, Obavijesti|0 Comments