/, mob IZDVOJENE OBAVJESTI/Projekt popularizacije znanosti: 365 zašto, 365 zato – društvene i humanističke znanosti u svakodnevnom životu

Filozofski fakultet u Zagrebu provodi projekt 365 zašto, 365 zato – društvene i humanističke znanosti u svakodnevnom životu koji sufinancira Ministarstvo znanosti i obrazovanje, a cilj mu je približiti učenicima osnovnih i srednjih škola istraživačku komponentu društvenih i humanističkih znanosti koje već poznaju te predstaviti one s kojima se nisu mnogo susretali tijekom školovanja (lingvistika, fonetika, etnologija i kulturna antropologija, informacijske i komunikacijske znanosti). Svrha programa je osvijestiti prisutnost društvenih i humanističkih znanosti u svakodnevnom životu jer svakodnevno postavljamo pitanja na koja istraživači iz područja tih znanosti traže i nalaze odgovore.

Osnovne škole uključene u projekt su Osnovna škola Otok i Osnovna škola Pantovčak u Zagrebu te područne osnovne škole Grab, Jabuka, Velić, Vedrine i Košute u triljskom kraju.

Radionice koje se odvijaju u školama su:

1. Arheologija u virtualnom svijetu (Odsjek za arheologiju)
  2. Izložba i digitalni mediji – spoj komunikacije i kreativnosti (Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti)
  3. Kazalište potlačenih kao metoda kritičkog obrazovanja (Odsjek za pedagogiju)
  4. Kroatistika za gimnazijalce (Odsjek za kroatistiku)
  5. Naše slavensko okruženje (Odsjek za južnoslavenske jezike i književnosti)
  6. Od riječi do slike i natrag: što je jezik i kako komuniciramo (Odsjek za anglistiku)
  7. Proučavati grčki (Odsjek za klasičnu filologiju)
  8. Proučavati tradicijsku arhitekturu (Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju)
  9. Rimski vojnici u Tiluriju (Odsjek za arheologiju)
  10. Što je fonetika? (Odsjek za fonetiku)
  11. Što trebamo znati o ljudskome umu kada učimo i poučavamo (strani) jezik (Odsjek za anglistiku)

Fotografije možete pogledajti na Facebook stranici Fakulteta.

Od |2018-12-06T12:05:07+00:0006.12.2018.|IZDVOJENE OBAVIJESTI, mob IZDVOJENE OBAVJESTI|0 Comments