Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu obavještava kolege, prijatelje, djelatnike i studente Fakulteta da je u svojoj 66. godini preminula višegodišnja suradnica Fakulteta dr. sc. Irena Lukšić, istaknuta književnica, vrsna spisateljica, prevoditeljica, znanstvenica i urednica.

Posljednji ispraćaj bit će u četvrtak u 14.30 sati na groblju Sv. Petar u Dugoj Resi.

Dr. sc. Irena Lukšić je u Književnoj smotri tijekom nekoliko desetljeća vrijedno i predano obavljala tajničke poslove, ali – kao što se dobro zna – njezin je doprinos Smotri znatno nadilazio tu ulogu. Irena je, naime, bila istinski spiritus movens kako časopisa, tako i biblioteke „Na tragu klasika“ koju je pokrenula i samostalno vodila.

Odlazak dr. sc. Irene Lukšić nenadoknadiv je gubitak za hrvatsku slavistiku.