Početna/Obavijesti/Događanja/Translating Europe Workshop: Dan karijera za studente prevoditeljskih i jezičnih studija

Pozivaju se svi na događanje u organizaciji Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj i Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu pod nazivom Translating Europe Workshop: Dan karijera za studente prevoditeljskih i jezičnih studija koje će se održati u utorak 16. travnja u dvorani DI Filozofskog fakulteta.

Tim događanjem studentima se želi predstaviti mogućnosti za zapošljavanje u području jezika i prevoditeljstva. Osim uobičajenih predstavljanja poslodavaca, želi ih se upoznati i s ”institucijskim” službama koje im mogu pomoći u stjecanju iskustva i pronalaženju posla. Tako je predviđeno predstavljanje usluga Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i EURES-a, Agencije za mobilnost (priprema životopisa u formatu Europass; Europske snage solidarnosti kao sredstvo za stjecanje radnog i/ili volonterskog iskustva) te Europskog ureda za odabir osoblja (mogućnosti zapošljavanja i stažiranja u europskim institucijama). Na kraju će se predstaviti prevoditeljske agencije i strukovne udruge, a bit će prilike i za neformalno druženje i razgovor s izlagačima (taj dio održat će se ispred Knjižnice Fakulteta).

Predviđeno trajanje događanja je od 15.00 do 17.30 sati.

Više informacija i program događanja možete pogledati ovdje i na objavljenom Facebook eventu.

Od |10.04.2019.|Categories: Događanja, Obavijesti|0 Comments