Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu obavještava kolege, prijatelje, djelatnike i studente Fakulteta da je u nedjelju 5. svibnja 2019. u dobi od 88. godina preminuo prof. dr. sc. Dragutin Rosandić, redoviti profesor u miru Odsjeka za kroatistiku.

Ispraćaj profesora Rosandića održat će se u četvrtak 9. svibnja u 12:50 sati na Krematoriju gradskog groblja Mirogoj.

Prof. dr. sc. Rosandić osnivač je Katedre za metodiku hrvatskoga jezika, prve katedre za metodiku na Sveučilištu u Zagrebu, i njezin predstojnik do odlaska u mirovinu 2000. godine. Desetljećima je svojim znanstvenim, stručnim i praktičnim pristupom motivirao savjestan, svestran, angažiran i human pedagoški rad. Zagovarao je razvoj i osuvremenjivanje metodike, interdisciplinarnost i stručnost u pristupu nastavi i kurikularnoj reformi.