U zimskom semestru akademske godine 2019./2020. moguće je upisati kolegij Sport u kulturi Dalekog istoka i Indije namijenjen polaznicima i polaznicama svih preddiplomskih i diplomskih studija na Filozofskom fakultetu.

Kolegij pruža uvid u sport te njegovu ulogu i važnost u društvima i kulturama Dalekog istoka i Indije. Naglasak je pri tom stavljen na predstavljanje tradicionalnih istočnjačkih borilačkih koncepata/sustava – kineskih: Yong chun (Wing Tzun), Taiji (Taijiquan); japanskih: Nanbudo, Aikido, Judo, Jujutsu; korejskih: Taekwondo i dr.; autentične indijske metode: Joga u Indiji i na zapadu.

Kolegij je sadržan u programu odnosno satnici Odsjeka za indologiju i dalekoistočne (Modul 1 nosi 4 ECTS boda, Modul 2 nosi 5 ECTS boda).

Nastava će se održavati ponedjeljkom od 18.30 do 20.00 sati u dvorani A-106 te započinje u ponedjeljak 14. 10. 2019.

Studenti se pozivaju na prvi nastavni termin, uključujući i one koji se eventualno nisu uspjeli formalno prijaviti na kolegij.

Podrobnije informacije dostupne su ovdje i na sustavu e-učenje OMEGA.