Orijentacijski tjedan za brucoše Filozofskog fakulteta održava se od 1. do 3. listopada 2019.

Što je Orijentacijski tjedan?

Prva si godina Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu! Čestitamo! Pred tobom je studentski  život na Faksu. On se uglavnom sastoji od predavanja i učenja, novih poznanstava, rada na sebi i zabave. Da bi sve to teklo brže, mirnije i jednostavnije, na Faksu te čekaju razne službe i uredi koji te mogu savjetovati, uputiti te ili ti pomoći kada ti je pomoć potrebna. Zato je Orijentacijski tjedan pravo vrijeme da se sa svime upoznaš da kasnije ne lutaš!

Orijentacijski tjedan osmišljen je kako bi se brucošima, studentima prve godine diplomskih studija i stranim studentima, dakle svima koji prvi puta dolaze na studij na Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, pomoglo u snalaženju na Fakultetu.

Raspored događanja

Raspored Orijentacijski tjedan

Što moraš učiniti tijekom Orijentacijskog tjedna?

• Pregledati raspored događanja i pohoditi ih. Tamo se dijele mnoge korisne informacije!

• Otići na sastanak s Upravom i pročelnicima u dvoranu D-7

1. ako studiraš nešto od društvenih ili humanističkih (ali nefiloloških grupa), dođi u 10,00 sati,
    2. ako studiraš filološku (jezičnu) grupu, dođi u 12,00 sati.
  • Otići na sastanak Odsjeka na kojem studiraš. Raspored pronađi na mrežnim stranicama odsjeka.

• U auli Fakulteta

1. podići x-icu,
      2. raspitati se o nastavi obaveznog kolegija Tjelesne i zdravstvene kulture (prijave će biti online),
      3. odabrati grupu za obavezni strani jezik za akademske potrebe,
      4. pronaći Info-centar koji će ti puuuno značiti tijekom studija,
      5. otići do štandova studentskih udruga.
  • Upisati kolegije na Studomatu s AAI@EduHr korisničkim podacima (ružičasti papir) – ako još nisi! Na Studomatu ćeš još prijavljivati/odjavljivati ispite i tražiti ispise potvrda. Sve informacije o Studomatu potraži u Uredu za ISVU.

• Proći radionicu za Omegu, sustav učenja na daljinu. Omegu održava Centar za potporu e-učenju, a njih ćeš naći u prostoriji A-206 na drugom katu.

• Posjetiti Ured za studente s invaliditetom ako trebaš:

1. asistenciju,
      2. specijalizirani prijevoz,
      3. prilagodbu nastave ili ispitivanja.
  • Aktivirati članstvo u Knjižnici. Ponesi

1. osobnu iskaznicu,
        2. x-icu,
        3. AAI@EduHr korisničke podatke (ružičasti papir). Bez toga nema aktivacije članstva. Knjižnica će ti biti izvor informacija i dnevni boravak.
  • Pronaći Ured za međunarodnu suradnju – mjesto gdje ćeš dobiti sve potrebne informacije o mogućnostima koje ti se nude ako želiš provesti dio studija na mobilnosti u inozemstvu.

• Ako želiš braniti sportske boje Faksa, javiti se na štand Sportske udruge Filozofskog fakulteta u Auli.

• Posjetiti web Savjetovališta za studente. Imaju savjete i upute kako uspješno studirati.

• Pročitati Vodič za studente.

Skroz važna informacija!

Sve informacije o upisima, školarinama i potvrdama ćeš tražiti u Studentskoj službi i Info-centru.

Sve informacije o kolegijima i ispitima dobit ćeš u tajništvima odsjeka.

Ne zaboravi na zdravstvenu zaštitu!

Dok studiraš, imaš dva liječnika:

1. liječnika obiteljske medicine (stomatologa, ginekologa) kojeg odabireš i koji te liječi kada se razboliš;
  2. studentskog liječnika koji radi sistematske preglede tijekom 1. godine studija.

Tvoj liječnički tim su Tihana Marković, dr. med. škol. med.  i Ivančica Novak, med. sestra.

Dorja Mučnjak, koordinatorica

Ured za informiranje