Pozivaju se svi na promociju knjige, koju zajednički organiziraju Europskog pokreta Hrvatska, Europskog doma Zagreb u suradnji s Udrugom Hrvatsko-ukrajinska suradnja ”UKRAJINA I HRVATSKA Povijesne paralele i dijalog o hrvatsko-zapadnoukrajinskim vezama” koja će se održati u utorak,1. listopada 2019. u 12.00 sati, Europski dom Zagreb,(Jurišićeva 1.).

Sudjeluju:
dr. sc. prof. Jevgenij Paščenko – voditelj
Katedra za ukrajinski jezik i književnost Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Ljubomyr Sikora
predsjednik Etnološkog društva Bojky.

Knjiga donosi radove ukrajinskih i hrvatskih sudionika međunarodnog skupa u Galiciji (Zapadna Ukrajina) kao drugog skupa ukrajinsko-hrvatskog dijaloga. Rasvjetljava se široki raspon pitanja od etnogeneze Hrvata u ukrajinskom kontekstu do narednih povijesnih razdoblja.

Gosti iz Drogobyča će predstaviti radove o etnogenezi Rusyna, odnosno Ukrajinaca karpatske regije, u vezama s Hrvatskom.

Pozivnica