Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu obavještava kolege, prijatelje, djelatnike i studente Fakulteta da je u petak 4. listopada 2019. u 85. godini života preminula mr. sc. Jasna Bilinić Zubak, viša lektorica u miru Odsjeka za anglistiku.

Ispraćaj mr. sc. Jasne Bilinić Zubak održat će se u četvrtak 10. listopada u 14:10 sati na Mirogoju.

Mr. sc. Jasna Bilinić Zubak (1934.-2019.) radila je kao lektorica i viša lektorica na Odsjeku za anglistiku Filozofskog fakulteta preko 30 godina. Držala je jezične vježbe na studiju engleskog jezika i književnosti te prijevodne vježbe na poslijediplomskom specijalističkom studiju prevoditeljstva. Umirovljena je 2005., nakon čega je još niz godina bila aktivna kao mentorica na poslijediplomskom studiju. Zbog njenog stručnog i savjesnog, a uvijek srdačnog i vedrog pristupa cijenili su je i studenti i kolege. Mlađim je lektoricama i lektorima bila velik oslonac i uzor te će ostati zapamćena kao trajni izvor inspiracije.