Croaticum – Centar za hrvatski kao drugi i strani jezik na Odsjeku za kroatistiku Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu organizira treći Croaticumov okrugli stol, kraticom COS, tijekom kojega će se razgovarati o kolokacijama u hrvatskome jeziku. Naslov okrugloga stola je ”Kad riječi nisu bez veze”.

Treći Croaticumov okrugli stol održat će se 16. prosinca 2019. godine u 15.30 sati u Vijećnici Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.

Na trećemu Croaticumovu okruglom stolu pozvana izlaganja održat će dr. sc. Iztok Kosem s Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Ljubljani te Instituta Jožef Stefan, dr. sc. Goranka Blagus Bartolec s Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje te dr. sc. Nataša Košuta s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

Više o temi, kao i sažetke izlaganja, pročitajte ovdje, a više o izlagačima ovdje.

Srdačno se pozivaju svi da se pridruže izlaganjima i stručnim razgovorima.