Čestitamo na upisu! Veselimo se što ćemo zajedno stvarati uspješnu atmosferu učenja i istraživanja.

Upisali ste Filozofski fakultet s ciljem da studirate jedan od studijskih programa koji se odvijaju na fakultetskim odsjecima.

No, ne zaboravite da se studentski život na Fakultetu ne sastoji isključivo od nastave. Tu vas čekaju razne službe i uredi koji omogućavaju da vaš studentski život teče što brže, lakše i jednostavnije.

• STUDENTSKA SLUŽBA

Studentska služba (popularno zvana Referada) Filozofskoga fakulteta u Zagrebu neizbježno je mjesto za svakog studenta. U Studentskoj službi dolazite po potvrde, upisujete godine studija, dobivate odgovore na razna pitanja poput studentskih prava, školarina i sl. te rješavate ostale začkoljice oko studija. Naravno, ne smijete zaboraviti niti odsjeke i njihova tajništva koji su isto tako izvor važnih informacija.

• INFORMATIVNI CENTAR

Informativni centar (popularno zvan Info-centar) Filozofskoga fakulteta u Zagrebu zadužen je za davanje točnih, provjerenih i aktualnih informacija vezanih uz Fakultet, studije i studentski život, a koncipiran kao produžetak Studentske službe. Osim redovitih djelatnosti, poput izdavanja iksica, rješenih molbi, informiranja o upisima na preddiplomske i diplomske studije i sl., Info-centar je tu također da bi studentima pomogao snaći se u zgradi Fakulteta, razumjeti studentske obaveze, naći rješenja za razne probleme vezane uz studij i za sve ostalo što bi studentima moglo predstavljati problem ili prepreku. Ako se radi o problemu koji je malo specifičniji, djelatnici Info-centra će se pobrinuti da vas, ako vam već ne daju zadovoljavajući odgovor, upute na osobu ili službu gdje ćete moći pronaći rješenje.

• URED ZA ISVU

ISVU na Filozofskom fakultetu u Zagrebu koriste studenti, nastavnici i Studentska služba kao pomoć u obavljanju svojih standardnih aktivnosti – upisa semestra i godine, upisa kolegija, prijavljivanja i odjavljivanja ispita, unosa ocjena, izdavanja potvrda te generiranja završnih dokumenata.

ISVU Studomat je web aplikacija koja studentima omogućuje korištenje ISVU sustava.

• KNJIŽNICA

Knjižnica Filozofskoga fakulteta u Zagrebu je mjesto podataka, informacija i znanja! Prvenstveno je usmjerena na potrebe studenata i profesora na Fakultetu te je u potpunosti prilagođena nastavnim programima. Ako želite učiti, koristiti računala, čitati, pretraživati i raditi na sebi, slobodno dođite!

• CENTAR ZA STRANE JEZIKE

Mnogi će studenti trebati slušati kolegij Strani jezik za akademske potrebe i to će činiti preko Centra za strane jezike.

• SAVJETOVALIŠTE ZA STUDENTE

Pozivamo vas da iskoristite mogućnost koju vam pruža vaš Fakultet kako biste bili uspješni u studiju, zadovoljni u životu te razvijali i koristili sve svoje potencijale. S namjerom da u tome dobijete stručnu podršku, na Filozofskome fakultetu već više od 15 godina djeluje Savjetovalište za studente koje je koristilo više stotina studenata.

• SLUŽBA ZA MEĐUNARODNU SURADNJU

Služba za međunarodnu suradnju Filozofskoga fakulteta u Zagrebu je nezaobilazna adresa svim studentima Fakulteta koji žele provesti dio svoga studija u inozemstvu (mobilnost). Međunarodna mobilnost studentima omogućava stjecanja znanja, upoznavanje novih tehnologija, komunikaciju i izmjenu iskustava s kolegama iz različitih kultura te pridonosi akademskom i osobnom razvoju. Studenti koji su dio svog studija proveli na inozemnome sveučilištu imaju veće mogućnosti pri zapošljavanju.

• URED ZA STUDENTE S INVALIDITETOM (SSI)

Cilj Ureda za studente s invaliditetom (SSI) Filozofskoga fakulteta u Zagrebu je osiguravanje što boljih uvjeta za studiranje našim studentima s invaliditetom. Glavne zadaće Ureda su zadovoljavanje akademskih potreba studenata kroz koordinaciju obrazovnih asistenata, prilagodbu literature te pomoć u rješavanju specifičnih problema vezanih za studiranje. Aktivnosti se ostvaruju u bliskoj suradnji s Upravom Fakulteta, odsjecima, Knjižnicom, Uredom za studente s invaliditetom na Sveučilištu i svima ostalima koji sudjeluju u pružanju skrbi.

• SAMOSTALNA KATEDRA ZA KINEZIOLOGIJU

Na nastavi iz kolegija Tjelesna i zdravstvena kultura usvojit ćete nova te usavršiti stara motorička znanja i vještine u svrhu unapređenja zdravlja, zadovoljenja potreba za kretanjem, osposobljavanja studenata za racionalno i sadržajno korištenje te provođenje slobodnog vremena, kao i pripomoći kvalitetnom životu u mladosti, zrelosti i starosti. Ako imate želju aktivnije se baviti sportom, možete i braniti boje Fakulteta u više od 15 natjecateljskih sportova!