Orijentacijski dani organiziraju se kako bi se brucošima, studentima prve godine diplomskog studija i stranim studentima, odnosno svima koji prvi put dolaze na studij na Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu pomoglo u snalaženju na Fakultetu i kako bi što jednostavnije te spremnije zakoračili u novi stupanj obrazovanja – studiranje.

Tijekom održavanja Orijentacijskih dana studenti će se upoznati s članovima Uprave Fakulteta, pročelnicima odsjeka, uredima, službama, centrima te studentskim udrugama i klubovima koji će im biti od važnosti i pomoći tijekom studija.

Studenti će imati priliku saznati informacije o studijima koje su upisali, upoznati se sa svojim pravima i obvezama, dobiti savjete o tome kako što uspješnije studirati te se upoznati s mogućnostima koje im se pružaju za vrijeme studiranja.

NA ORIJENTACIJSKIM DANIMA PREDSTAVIT ĆE SE:

RASPORED DOGAĐANJA

Orijentacijski dani - raspored događanja

ŠTO UČINITI TIJEKOM ORIJENTACIJSKIH DANA?

• Pogledajte raspored događanja i posjetite predstavljanja fakultetskih ureda, službi, centara, studentskih udruga i klubova kako biste saznali informacije koje će vam biti korisne i od važnosti tijekom studija.

• Nemojte propustiti susret članova Uprave i pročelnika ili njihovih zamjenika sa studentima prve godine preddiplomskog studija koji će se održati u ponedjeljak 3. listopada u dvorani D7, prema rasporedu. Studenti dvopredmetnih studija trebaju biti prisutni u jednom od navedenih termina sastanka prema svome izboru.

• Ne propustite sastanke odsjeka na kojima studirate. Raspored odsječkih sastanaka sa studentima prve godine preddiplomskog studija potražite na odsječkim mrežnim stranicama.

• Zanima li vas što su ECTS bodovi, u kojim slučajevima je zbog manjka istih potrebno plaćati školarinu, što je kolizija i kako je izbjeći, koja sve prava kao građanin u statusu studenta imate, poslušajte predavanja Osnove studiranja na kojima će djelatnici Info centra dati odgovore na ova i mnoga druga pitanja.

• Ako trebate asistenciju, specijalizirani prijevoz ili prilagodbu nastave, obratite se za informacije Uredu za studente s invaliditetom (SSI) na Info štandu ili u uredu A006.

• Aktivirajte članstvo u Knjižnici. Upis se može obaviti na informacijskim pultovima na svim katovima Knjižnice, a za upis će vam trebati osobna iskaznica, studentska iskaznica (x-ica) i AAi@EduHr korisnički podaci.

U auli Fakulteta na info štandovima moći ćete:

• preuzeti svoje studentske iskaznice, x-ice,

• odabrati i upisati grupu za obavezni Strani jezik za akademske potrebe,

• saznati informacije o nastavi obaveznog kolegija Tjelesne i zdravstvene kulture,

• obratiti se djelatnicima Info centra ako imate neka pitanja ili želite saznati informacije o Fakultetu, studiju ili studentskom životu,

• upoznati brojne studentske udruge i klubove koji djeluju pri Filozofskom fakultetu, njihove aktivnosti te kako im se pridružiti kao novi član.

• Poštovane brucošice i brucoši, na početku vašega studija na Filozofskom fakultetu u Zagrebu želimo vas bolje upoznati, posebice nas zanima vaša odluka da odaberete upravo Filozofski fakultet i studij koje ste ovdje upisali. S tom svrhom molimo Vas da ispunite anketu za brucoše 2022./2023. Anketa je anonimna i u izvještaju bit će prikazani isključivo skupni podaci. Unaprijed hvala!

ZDRAVSTVENA ZAŠTITA STUDENATA

Tijekom studija sve studentice i studenti imaju dva liječnika:

• liječnika obiteljske medicine
  • studentskog liječnika, specijalistu školske i sveučilišne medicine

Svaki fakultet ima nadležnog studentskog liječnika, a za Filozofski fakultet nadležna je Tihana Marković, dr. med. škol. med.

• Kontakt: m. s. Ivančica Novak, (01) 6551 554
  • Adresa: Avenija Većeslava Holjevca 22, Zagreb (Dom Zdravlja Siget)

Drage brucošice i brucoši, imamo spremne FFZG goodie bagove za najkreativnije među vama! Da biste ih osvojili trebate napisati u komentaru objave na službenoj Facebook stranici Fakulteta koje ste ove akademske godine upisali studijske grupe i zašto.

Nagrađujemo autore pet najkreativnija komentara. 💬🎁

Vremena imate do 5. listopada do 23:59 sati.