Upisi u ljetni semestar ak. god. 2019/2020  započinju u ponedjeljak

17. veljače 2020. u 9.00 sati, a završavaju u petak 13. ožujka 2020. u 14.00 sati.

Raspored za ljetni semestar bit će objavljen 15. veljače 2020.

Studenti su u tom periodu dužni obaviti upis na sljedeći način:

1. Studenti koji prilikom upisa u STUDOMAT/WEBOMAT mogu bez problema upisati sve kolegije ljetnog semestra koje moraju i/ili žele upisati i nisu obavezni plaćati participaciju (REDOVNI UPIS) mogu svoj upis u potpunosti obaviti putem STUDOMATA/WEBOMATA i ne moraju ga obavljati u Studentskoj službi.
  1. Studenti koji zbog različitih problema sa STUDOMATOM/WEBOMATOM ne uspiju upisati sve kolegije koje moraju i/ili žele i koji su obveznici plaćanja participacije moraju svoj upis obaviti u Studentskoj službi abecedno (ABECEDNI UPIS) po svojim prezimenima (osobe s dva prezimena abecedno po prvom)i po definiranim danima u tjednu:
  • svaki PONEDJELJAK u navedenom razdoblju (od 17.2. do 13.3.) – studenti od A do D
  • UTO – DŽ-H
  • SRI – I-M
  • ČET – N-S
  • PET – Š-Ž
  1. Upis studenata s kombinacijom studija 3+2/4+1*** obavlja se ručno u Studentskoj službi bez obzira na gore navedeni raspored. Molimo te studente da dođu upis obaviti što ranije.

Studenti koji plaćaju participaciju dužni su prilikom upisa u Studentskoj službi priložiti potvrdu o uplati preostalog iznosa participacije. Iznimno je važno da svi studenti koji moraju plaćati participaciju svakako dođu u studentsku službu regulirati svoj status

Školarina: HR 1823600001101311177

s pozivom na broj OIB- 1005

*POMOĆ PRI UPISU*

Tijekom prvih dana upisa, 17. i 18. veljače 2020. u dvorani A-104 u vremenu od 9 do 15h bit će osigurana podrška SVIM studentima za upis putem Studomata.

*NAPOMENE:*

** Odabir kolegija iz CZON-a

Kolegiji iz CZON-a se ove akademske godine upisuju kao i svi ostali kolegiji putem Studomata. Studentima koji sada u ljetnom semestru prvi put upisuju 4. semestar diplomskog studija i koji do sada još nisu uspjeli upisati jedan od tri obvezna kolegija CZON-a (Didaktika (NM), Psihologija odgoja i obrazovanja (NM), Sustavna pedagogija (NM)), navedeni će se kolegiji unaprijed upisati u studentskoj službi i prvog dana upisa će im već biti evidentirani kao upisani.

*** Studenti koji studiraju kombinaciju dvopredmetnih studijskih grupa različitog trajanja (3+4 i 2+1) NEĆE moći obaviti upis kolegija preko Studomata nego se za vrijeme trajanja upisa trebaju javiti u Studentsku službu gdje će im kolegije ručno upisati u ISVU. Ti studenti za upis izbornih kolegija trebaju pribaviti potvrde predmetnih nastavnika o upisu na kolegij i s tim se potvrdama javiti u Studentsku službu. Za upis obaveznih kolegija u Studentskoj službi nije potrebna potvrda nastavnika.

Više informacija i detaljne upute obavezno provjerite na

Podsjećamo da je maksimalno trajanje studija propisano Pravilnikom o studiranju i da je definirano kao dvostruko dulje od propisanog trajanja studija. Nakon isteka tog vremena, student ne može nastaviti studij na istom studijskom programu.

Članak 16.

Prestanak statusa studenta

1. Status studenta prestaje:
  • završetkom studija,
  • ispisom sa studija,
  • ako ne upiše sljedeću akademsku godinu u propisanom roku,
  • ako u dvije uzastopne akademske godine ne ostvari najmanje 35 ECTS bodova,
  • isključenjem na temelju stegovne odluke nadležnog tijela,
  • istekom vremena dvostruko duljeg od propisanog trajanja studija, s time da se u vrijeme trajanja studija ne uračunava vrijeme mirovanja obveza studenta,
  1. Osoba koja izgubi status studenta ne može se upisati na isti studijski program niti nastaviti studij na istom studijskom programu. Student može nastaviti studij na drugim studijskim programima, ali samo nakon uspješnog polaganja razredbenog postupka.