Sveučilište u Zagrebu priprema objavu 2. kruga Natječaja za mobilnost studenata u svrhu stručne prakse Erasmus+ za akademsku godinu 2018./19. te je sastavilo nekoliko napomena koje bi mogle korisne studentima koji se planiraju prijaviti na natječaj:

Natječaj bi trebao biti objavljen tijekom prve polovice studenoga 2018., i ostati otvoren oko 3 radna tjedna / uz mogućnost i ranijeg zatvaranja u slučaju isteka predviđenih financijskih sredstava.
Tekst natječaja i uvjeti za prijavu bit će većim dijelom kao i u 1. krugu natječaja (tekst je dostupan ovdje). (Važno: Poveznica na službeni Natječaj bit će objavljena uz obavijest o raspisu 2. Kruga natječaja).

Ukoliko će najraniji mogući polazak na mobilnost biti već u siječnju 2019., studenti s planiranim polaskom tijekom siječnja, u slučaju odabira, vjerojatno će potpisivati Ugovore za Erasmus+ stručnu praksu kratkoročno prije odlaska (po mogućnosti prije Božićnih blagdana – savjetuje se pravovremeno prikupljanje sve dokumentacije), te im zbog iznimno kratkih rokova 1. rata stipendije vjerojatno neće moći biti isplaćena na vrijeme.

Dodatne napomene uz pripremu dokumentacije za prijavu:
• Dokument “Acceptance Confirmation” je moguće pripremiti unaprijed tj. i prije službenog raspisa natječaja (potpisuje poslodavac). Prihvaća se kopija / ispis skena.
• Dokument “Suglasnost ECTS koordinatora” nije moguće potpisati prije službenog otvaranja natječaja; ljubazno molimo studente-prijavitelje za strpljenje do objave natječaja. Potreban je original dokumenta, uz potpis i pečat fakulteta.