Objavljen je poziv na natječaj za dodjelu stipendija za kraće mobilnosti u ljetnom semestru akademske godine 2018./2019. u Slovačkoj.

Moguće je prijaviti se u svim kategorijama, no obzirom na to da je semestar započeo, Nacionalni Ceepus ured preporuča prijavu u kategoriji:

„Short Term Student“ – studentska mobilnost u trajanju od 21 dana do 3 mjeseca

U obzir dolaze prijave za mrežnu mobilnost, kao i freemover prijave, što je posebno važno za fakultete, odsjeke i odjele koji u ovoj akademskoj godini nisu uključeni neku od mreža u CEEPUS-u, a željeli bi ostvariti mobilnost putem CEEPUS-a.

Podsjećamo: za freemover prijave uz prijavu je potrebno priložiti dodatnu dokumentaciju (obrasci se nalaze na stranici www.ceepus.info)
1. 2 pisma preporuke – Letter of Recommendation matične institucije, samo za studente i doktorande

Iznose i uvjete stipendija možete pronaći na www.ceepus.info, klikom na slovačku zastavu.

Nacionalni ured za CEEPUS u Hrvatskoj u potpunosti ili djelomično vraća putne troškove odlaznim CEEPUS stipendistima, po povratku s mobilnosti, prema proceduri dostupnoj ovdje.