Ministarstvo znanosti i obrazovanja poslalo je obavijest i poziv na prijavu na natječaj u sklopu programa suradnje EU i Azije pod nazivom  ASEM DUO.

Program je namijenjen mobilnosti studenata preddiplomskih i diplomskih studija na način da u razmjeni sudjeluje PAR studenata (jedan student upisan na visoko učilište u EU i jedan student upisan na visoko učilište u Tajlandu), pri čemu studenti ne trebaju biti upisani na srodni studijski program.

Svrha razmjene može biti razdoblje studija (jedan semestar) ili istraživanje vezano uz završni rad.

Očekuje se da će visoka učilišta studente u sklopu ovoga programa osloboditi plaćanja školarine.

Trajanje razmjene je najviše 4 mjeseca i potrebno je previdjeti dodjeljivanje ECTS bodova stranim studentima i priznavanje ECTS bodova matičnim studentima po povratku.

Razmjena treba završiti do rujna 2020.

Studenti dobivaju stipendiju u mjesečnom iznosu od 800,00 EUR.

Prijavni obrazac i upute za prijavu:

1. DUO-Thailand 2020 Application Form

2. DUO-Thailand 2020 Implementation Guideline

3. DUO-Thailand 2020 Record of DUO-Thailand Study Programme

Kontakt za dodatna pitanja:

gđa Jittree Klumpong

email:  jittree_jk@hotmail.com