Natječaj za CEEPUS freemover stipendije

Otvoren je Natječaj za prijavu freemover mobilnosti u okviru programa CEEPUS. Prijave se podnose za stipendije u ljetnom semestru tekuće akademske godine. Rok za prijavu: 30. studeni 2019.
Mobilnosti se mogu ostvariti u zemljama srednje i istočne Europe, a popis zemalja sudionica možete pronaći ovdje.

Stipendije za studente u okviru programa CEEPUS traju cijeli semestar, iznimno i kraće, u svrhu istraživanja za završni rad, praktični rad te terensku nastavu. Doktorandi se također mogu prijaviti za kraće boravke, u svrhu istraživanja za doktorski rad.
Stipendije u okviru programa CEEPUS pokrivaju životne troškove, a iznosi stipendije razlikuju se od države do države (informacije: ovdje).
Odlazni stipendisti iz Republike Hrvatske imaju pravo na povrat putnih troškova. Detaljni postupak prijave za freemover mobilnosti opisan je ovdje.