Otvoren je natječaj za stipendije Republike Bugarske za ljetne seminare bugarskoga jezika, književnosti i kulture u 2022. godini.

Ponuđene su stipendije za ljetne seminare bugarskoga jezika, književnosti i kulture u organizaciji:

• Sveučilišta Sveti Kliment Ohridski u Sofiji, od 10. do 30. srpnja 2022. godine – 2 mjesta;
  • Sveučilišta Sv. Ćiril i Metod u Velikom Trnovu, od 11. do 31. srpnja 2022. godine – 2 mjesta.

Agencija za mobilnost i programe EU-a i Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH izabrat će i predložiti bugarskoj strani kandidate za stipendiju, a konačnu odluku o dobitnicima stipendije donijet će Ministarstvo obrazovanja i znanosti Republike Bugarske.

Prilikom evaluacije prijava i odabira kandidata koji će biti predloženi za stipendiju prednost će se dati kandidatima koji studiraju bugarski jezik i književnost.

Rok za podnošenje prijave za stipendiju je 29. travnja 2022.