Natječaj za“ freemover“ mobilnosti u programu CEEPUS

u ljetnom semestru ak.god. 2023./24.

Otvoren je natječaj za „freemover“ CEEPUS prijave (mobilnost izvan CEEPUS mreža) za ljetni semestar ak.god. 2023./24., sa krajnjim rokom za prijavu do 30.11.2023.

Freemover mobilnosti su po periodu trajanja i iznosu stipendija iste kao i mrežne mobilnosti, no imaju manju šansu da budu odobrene u odnosu na mrežne mobilnosti. Moguće je podnijeti više prijava na istom natječaju, no ne preporučamo više od 1 po državi, odnosno više od 3 ukupno.

Freemover prijave omogućavaju mobilnost na svim prihvatljivim visokim učilištima u CEEPUS državama, ne samo na partnerskim ustanovama iz CEEPUS mreže u kojoj sastavnica (Filozofski fakultet) sudjeluje.

Kriteriji za odobrenje freemover  prijava razlikuju se od zemlje od zemlje, a osim o kvaliteti prijave mogu ovisiti i o broju mjeseci kojima pojedina zemlja raspolaže, kao i o kvotama za dolazne stipendiste kojima pojedina strana visoka učilišta raspolažu. Dobro sročena i gramatički ispravna motivacija u prijavi  (zašto prijava baš na to visoko učilište, koji su programi dostupni na stranom visokom učilištu a nisu na matičnom) je ključna.

Studenti uz prijavu trebaju priložiti dodatnu dokumentaciju:

• 2 pisma preporuke matičnog visokog učilišta te
  • 1 prihvatno pismo stranog učilišta  prije logina u MyCEEPUS, na dnu sučelja pod Downloads.

(obrasci za Letter of Reccommendation i Letter of Acceptance dostupni su na www.ceepus.info

Studenti Filozofskog fakulteta moraju se prije prijave javiti odsječkom ECTS/CEEPUS koordinatoru kako bi dogovorili sve detalje vezane uz prijavu, eventualnu nadoknadu studijskog programa te mogućnosti za priznavanje mobilnosti nakon povratka.

Za sva dodatna pitanja ili savjetovanje u svezi administrativnog postupka prijave na natječaj zainteresirani kandidati se mogu obratiti na: ceepus@mobilnost.hr .

VAŽNA NAPOMENA: Nakon objave rezultata natječaja, studenti odabrani za mobilnost trebaju se emailom javiti Ivani Bedeković u Službu za međunarodnu suradnju FFZG radi daljnjih uputa:  ibedekov@m.ffzg.hr ; tel: (01) 4092 138.