Bilateralne stipendije Češke Republike za ljetne škole češkog jezika i kulture u 2024. godini

ROK ZA PRIJAVU: 1.3.2014.

Raspisan je natječaj za podnošenje prijava za stipendije Vlade Češke Republike za ljetne škole češkoga jezika i kulture u 2024. godini. Ponuđene su stipendije za sudjelovanje u ljetnim slavističkim školama, odnosno pohađanje ljetnih tečajeva češkog jezika i kulture u organizaciji:

• Masarykova sveučilišta u Brnu, od 20. srpnja do 17. kolovoza 2024. godine;
  • Južnočeškog sveučilišta u Češkim Budjejovicama, od 11. kolovoza do 2. rujna 2024. godine.
Razdoblje mobilnosti: 3 ili 4 tjedna (ovisno o odabranome tečaju).
Stipendija uključuje: pokriven trošak sudjelovanja u ljetnoj školi, studentski smještaj, prehranu te pokriven trošak prijevoza.
Agencija za mobilnost i programe EU snosit će troškove putovanja autobusom ili vlakom stipendistima koje hrvatska strana predloži za stipendiju, odnosno kandidatima čije prijave budu odobrene.