Bilateralne stipendije Republike Turske u ak. god. 2024./2025.

Rok za prijave: 22. ožujka 2024. godine.

Otvoren je natječaj za stipendije u sklopu hrvatsko-turske bilateralne suradnje.

Hrvatskim državljanima ponuđene su stipendije za studij i/ili znanstveno istraživanje na turskim sveučilištima, a stipendije su namijenjene:

1) studentima prijediplomskog, diplomskog i poslijediplomskog doktorskog studija upisanima na visoka učilišta u RH
Stipendija uključuje: pokriven trošak školarine, financijsku potporu koju tijekom boravka isplaćuje turska strana (oko 100,00 EUR za studente prijediplomskoga studija; 140,00 EUR za studente diplomskoga studija; 180,00 EUR mjesečno za studente poslijediplomskoga doktorskog studija) te pokriven trošak prijevoza (povratnu kartu).
Agencija za mobilnost i programe EU-a snosit će troškove putovanja stipendistima koje hrvatska strana predloži za stipendiju, odnosno kandidatima čije prijave budu odobrene.
Za sve pojedinosti i dodatne informacije zainteresirani kandidati mogu se obratiti Agenciji za mobilnost i programe EU-a na adresu elektroničke pošte: bilaterala@ampeu.hr