Upute za upis u više godine studija u akademskoj godini 2024./2025. za studente 2. i 3. godine prijediplomskog studija, zadnje godine diplomskog studija kao i studente koji upisuju izvannominalnu godinu studija te upis izbornih kolegija za brucoše

Dragi studenti,

Kako bi upisi prošli što jednostavnije i brže, molimo vas da pažljivo pročitate upute i postupite prema napisanome. Molimo da se držite navedenog kanala komunikacije molbe.ffzg.hr jer ćete na taj način najbrže doći do rješenja vaše molbe. Pa krenimo…

Pri upisu u više godine studija primjenjuje se Odluka o visini troškova upisa, visini participacije studenata u troškovima studija i o drugim vidovima plaćanja studenata sveučilišnih studija na Filozofskom fakultetu u akademskoj godini 2024./2025.

Molimo da sve upite šaljete isključivo na molbe.ffzg.hr. Na upite poslane na mail stuslu@ffzg.hr nažalost nećemo moći odgovarati zbog predviđenog velikog broja molbi koje pristižu putem web aplikacije molbe.ffzg.hr. Student može poslati najviše 3 molbe putem aplikacije. Dolaskom u prostor Studentske službe nećete ubrzati rješavanje svoje molbe.

Sva pitanja o  završetku studija šalje se na zavrsetak@ffzg.hr.

Redoslijed upisa je sljedeći:

1. Studenti se pozivaju da OBVEZNO putem STUDOMATA izvrše upis u akademsku godinu u periodu od 9. rujna od 9 sati do zaključno 25. rujna 2024. do 14 sati. Student upisuje sve što može putem STUDOMATA, a za ono što nije sam u mogućnosti upisati šalje molbu. Dakle student mora SAM upisati dio obveza koje mu STUDOMAT nudi jer će pri upisu biti ponuđen broj rata za plaćanje participacije (od 1 do 4 rata) i studenti sami biraju broj rata.

NAPOMENA: Ne upisivati se putem STUDOMATA dok ne budu upisane ocjene iz svih položenih ispita.

1. Troškovi upisa iznose 35 € i plaćaju ih svi studenti viših godina bez obzira na to plaćaju li participaciju ili ne. Podaci za plaćanje troškova upisa su:

Poziv na broj: 1008-OIB pristupnika
Model: HR00
Šifra namjene: DEPT
Opis plaćanja: Upisnina za 2024./2025.
Iznos: 35,00 EUR

Student ne treba osobno doći u Studentsku službu nego putem aplikacije molbe.ffzg.hr  treba predati potvrdu o plaćenoj upisnini za ak. god. 2024./2025.

Studenti neće moći zatražiti potvrde o upisu bez potvrde o plaćenoj upisnini za ak. god. 2024./2025. putem STUDOMATA, jer im upis neće biti obavljen u cijelosti.

1. Studenti koji su obvezni uplatiti participaciju na STUDOMATA pri upisu biraju broj rata (najviše 4). Uplate se mogu izvršiti putem pošte, u FINA-i ili putem internet bankarstva. Na uplatnici se obvezno navode sljedeći podaci:

Poziv na broj: prepisati broj sa Studomata
Model: HR01
Šifra namjene: DEPT
Opis plaćanja: Ime i prezime, participacija
Iznos: prema obračunu na Studomatu

VAŽNO! Poziv na broj mora biti OBAVEZNO prepisan sa STUDOMATA jer u protivnom uplata neće moći biti povezana s uplatiteljem i neće se moći zatražiti potvrda o upisu jer upis neće biti obavljen u cijelosti.

Ako se izabere više od jedne rate, prvu je potrebno uplatiti odmah nakon upisa kako bi upis bio potvrđen u cijelosti, a ostale prema otplatnom planu prikazanom u Studomatu.

REDOVNI UPIS

Studenti koji mogu upisati obavezne i izborne kolegije u zimskom semestru i nisu obavezni plaćati participaciju jer imaju dovoljan broj stečenih bodova prema ECTS-u, odnosno najmanje 55 bodova prema ECTS-u, svoj upis u potpunosti mogu obaviti putem STUDOMATA.

Student ne treba osobno doći u Studentsku službu, nego se može registrirati u web aplikaciji molbe.ffzg.hr i predati potvrdu o plaćenoj upisnini za ak. god. 2024./2025.

UPIS KOMBINACIJE STUDIJA 3+2/4+1

Upis studenata s kombinacijom studija 3+2/4+1 obavlja se preko web aplikacije molbe.ffzg.hr i student ne treba osobno doći u Studentsku službu.

U molbi je potrebno jasno napisati popis kolegija (termine nastave i profesore nije potrebno upisati) koje student želi slušati u zimskom semestru ak. god. 2024./2025., i to po studijskoj grupi i navesti točnu izbornost u koju želi upisati pojedini izborni predmet. Za izborne predmete potrebno je priložiti potvrdu predmetnog nastavnika.

Studenti su dužni predati potvrdu o plaćenoj upisnini, a studenti koji su obveznici plaćanja participacije trebaju, uz dokaz o uplati upisnine, putem sustava molbe.ffzg.hr predati i potvrdu o plaćenoj školarini za ak. god. 2024./2025.

IZVANNOMINALNI UPIS

Studenti koji upisuju izvannominalnu godinu studija mogu svoj upis obaviti putem STUDOMATA. Upite i potvrdu o plaćenoj upisnini šalju se na molbe.ffzg.hr.

Studenti koji su tijekom prijediplomskog ili diplomskog studija odslušali sve upisane kolegije te stekli sve potrebne uvjete za polaganje ispita, ali ih nisu položili ili nisu obranili diplomski rad/ove, upisuju izvannominalnu godinu studija.

Podsjećamo da je maksimalno trajanje studija propisano Pravilnikom o studiranju (čl. 16., st. 1.6 i st. 2) i definirano kao dvostruko dulje od propisanog trajanja studija. Nakon isteka tog vremena student ne može nastaviti studij na istom studijskom programu.

Ako student ne upiše akademsku godinu u propisanom roku, smatrat će se da je odustao od studija (Pravilnik o studiranju, čl.16, st.1.3).

Napomena: izvannominalni studenti kojima se treba izvršiti korekcija školarine izračunate na Studomatu moraju putem aplikacije molbe.ffzg.hr zatražiti korekciju školarine i 1. ratu platiti nakon izvršene korekcije.

UPIS IZBORNIH KOLEGIJA ZA STUDENTE 1. GODINE PRIJEDIPLOMSKOG STUDIJA (BRUCOŠI) U AKADEMSKOJ GODINI 2024./2025.

• studenti 1. godine prijediplomskog studija moći će u istom razdoblju upisati izborne kolegije na STUDOMATU ako im je to predviđeno studijskim programom.
    Studenti koji neće moći upisati izborne kolegije moraju se registrirati u web aplikaciji molbe.ffzg.hr i predati molbu za upis kolegija.