Od 20. do 24. siječnja 2020. na Filozofskom Fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održan je prvi tjedan karijera pod nazivom „Karijera bez barijera“ namijenjen razvoju karijernih vještina i zapošljivosti studenata preddiplomskih i diplomskih studija svih studijskih grupa. Ovaj tjedan organizirao je Centar za razvoj karijere pod vodstvom prof. dr. Darje Maslić Seršić, dr. Jasmine Tomas i Jane Kiralj. U sklopu tjedna organiziran je ciklus radionica i individualnog karijernog savjetovanja.

Radionice  su osmisli i proveli studenti polaznici izbornog kolegija Upravljanje karijerom (1. i 2. godine diplomskog studija) pod mentorstvom gore navedenih nastavnica. Ovaj kolegij provodi se metodom društveno korisnog učenja, koja podrazumijeva da studenti znanja i vještine stečene na klasičnoj nastavi u učionici neposredno primjenjuju u provođenju društveno korisnih aktivnosti. Time istovremeno razvijaju vlastite profesionalne kompetencije te doprinose  zajednici. U tom kontekstu, studenti su na terenskim vježbama i uz superviziju radili s nezaposlenim osobama, ali su i svojim kolegama prenijeli vještine uspješnog predstavljanja na selekcijskom intervjuu, izrađivanja vlastitog karijernog plan, osnaživanja socijalnog kapitala te pisanja molbi i životopisa.

Aktivnosti su se odvijale u okviru tjedna karijera. Svaka od četiri radionice provedena je dva puta. Na radionicama je sudjelovalo 60 studenata od kojih su neki sudjelovali na više različitih radionica. Osim toga, nastavnice su provodile individualna karijerna savjetovanja u prostoriji Centra za razvoj karijere. Na karijerno savjetovanje prijavilo se 25 studenata što je jednako broju ponuđenih termina. Neki od njih, nastavili su proces savjetovanja i nakon tjedna karijera.

U promociji i oglašavanju tjedna karijera su, osim organizatorica, sudjelovali Dorja Mučnjak te studenti polaznici kolegija Upravljanje karijerom.