Upisi u ljetni semestar ak. god. 2022./2023. započinju u srijedu 15. veljače 2023. u 9.00 sati, a završavaju u petak 24. ožujka 2023. u 14.00 sati.

Svi studenti upisani u ak. god. 2022./2023. trebaju obaviti upis u ljetni semestar u Studomatu, ali isključivo upis svih predmeta koje će slušati u ljetnom semestru. Nije potrebno pokušavati obaviti upis u godinu.

Studenti mogu samostalno obaviti upis predmeta na kojima kvota nije popunjena, predati zahtjev za izdavanje potrebnih potvrdi i sl., bez obaveznog dolaska u Studentsku službu.

Studenti koji studiraju kombinaciju studijskih grupa 3+2 i 4+1 i studenti koji su mijenjali studij trebaju na aplikaciju molbe.ffzg.hr, kategorija upis predmeta, poslati popis svih predmeta koje žele slušati u ljetnom semestru ili osobno doći u Studentsku službu, svaki radni dan od 9 do 12 sati. Studenti koji upisuju izborne kolegije trebaju poslati i  potvrde (suglasnosti) predmetnih nastavnika.

Svaki je student dužan provjeriti je li upis uspješno obavljen i redovito provjeravati status svojih predmeta u Studomatu.

Studenti koji nisu uplatili dospjele rate do datuma zaduženja, molimo da uplatnice pošalju na aplikaciju molbe, kategorija Evidentiranje školarine i upisnine, kako bi se školarine evidentirale u sustavu i kako bi im se omogućio pristup Studomatu:

• Školarina: HR1823600001101311177 s pozivom na broj OIB-1005

Kako bismo studentima omogućili jednostavniji postupak upisa, aplikacija molbe.ffzg.hr dopunjena je novim kategorijama pa možete slati i molbe koje se osim u Studentsku službu, upućuju i u Urudžbeni ured.

Kategorije:

• Upis predmeta – napišite točan naziv/e predmeta koji/e ne možete samostalno upisati preko Studomata
  • Upis predmeta preko kvote – priložite odobrenje (suglasnost) predmetnog nastavnika
  • Ispis predmeta – napišite naziv predmeta ako ne možete samostalno ispisati predmet/e koji/e ste upisali, a želite upisati drugi/e predmet/e
    Upis više godine studija – nakon upisa u Studomatu, potrebno je poslati potvrdu o uplaćenoj upisnini i školarini, da bi Studentska služba obavila upis u cijelosti (samo kod upisa u više godine)
  • Evidentiranje podataka o smještaju i prebivalištu – odlazna mobilnost, obrazac za utvrđivanje obveza studenta
  • Evidentiranje školarine – priložite uplatnicu
  • Ovjeravanje obrazaca – pošaljite ispunjeni i skenirani obrazac
  • Unos predmeta horizontalne mobilnosti – pošaljite ispunjeni i potvrđeni obrazac za horizontalnu mobilnost
  • Studentska iskaznica (iksica) – priložite obrazac s uplatom za izdavanje duplikata iksice
  • Evidencija boravka studenta na razmjeni
    • za evidenciju odlazne mobilnosti u ljetnom semestru priložite Obrazac o utvrđivanju obveza studenta
    • za evidenciju odrađene mobilnosti u zimskom semestru, priložiti obrazac priznavanja ovjeren od strane odsječkog ECTS koordinatora
  • Ispis predmeta iz prethodnih godina studija – priložite suglasnost predmetnog nastavnika (molba se preko Urudžbenog ureda upućuje Prodekanici za nastavu)
  • Molba za mirovanje studija – priložite dokumentaciju o svemu navedenom u molbi (molba se preko Urudžbenog ureda upućuje Glavnoj tajnici)
  • Molba za plaćanje školarine u ratama – priložite Izjavu o članovima zajedničkog kućanstva, a uz Izjavu je potrebno priložiti potvrde Porezne uprave za svaku osobu navedenu u Izjavi (preko Urudžbenog ureda upućuje se Dekanu)
  • Ostale molbe – samo ako mislite da Vaša molba ne pripada nijednoj od gore navedenih kategorija

POSEBNA NAPOMENA:

Svi studenti koji su zbog nepovoljnih epidemioloških okolnosti produljili svoj studij, moraju diplomirati najkasnije do 28. 2. 2023.