Cotutelle

MEĐUNARODNI DVOJNI DOKTORAT ZNANOSTI

(cotutelle)

BROŠURA cotutelle 2018/19.

• Kandidati su dužni proučiti POSTUPNIKFilozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
  • Ostali uvjeti i postupak su propisani Pravilnikom o međunarodnim dvojnim doktoratima znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

O međunarodnom dvojnom doktoratu (Cotutelle de thèse/Joint PhD Thesis Supervision) govorimo kada doktorand upiše doktorski studij na dva različita sveučilišta, iz dvije zemlje, te uz superviziju dva mentora s tih sveučilišta radi jedan doktorski rad.

• Preduvjet dvojnom doktoratu jest cotutelle sporazum. Za svakog se pojedinog doktoranda NA POČETKU STUDIJA  potpisuje sporazum o dvojnom doktoratu koji predstavlja temeljni akt kojim su utvrđeni uvjeti i postupak provedbe međunarodnog dvojnog doktorata.
  • Dva sveučilišta koja potpišu sporazum o dvojnom doktoratu obvezuju se da će usko surađivati na praćenju, mentorstvu i ocjenjivanju dotičnog doktoranda te da će priznati one dijelove doktorskog rada koje doktorand izradi na drugom sveučilištu.
  • Svako od dva sveučilišta doktorandu će dodijeliti doktorsku titulu/diplomu za jedan doktorski rad koji će doktorand izraditi na oba sveučilišta.
  • Doktorand s dvojnim doktoratom kroz svoj doktorski rad intenzivno upoznaje znanstveno-istraživačke sustave dviju različitih zemalja i time stječe dodatne kvalifikacije koje uključuju i bolje poznavanje stranog jezika i strane kulture. Budući da doktorand obranom doktorskog rada dobiva i dvije diplome, raste i njegova konkurentnost na tržištu rada.

VAŽNI DOKUMENTI, UPUTE i KONTAKTI:

Dokumentacija potrebna za pokretanje postupka stjecanja međunarodnoga dvojnoga doktorata znanosti:

1. ZAHTJEV kandidata
2. Ovjerena preslika diplome o završenom diplomskom studiju (ovjera javnoga bilježnika)
3. Prijevod diplome na hrvatski jezik (prijevod od sudskoga tumača)
4. Preporuka mentora, nastavnika Filozofskog fakulteta u Zagrebu
5. Preporuka mentora, nastavnika partnerskog sveučilišta
6. Nacrt teme buduće disertacije
7. Životopis
8. Potvrda partnerskog sveučilišta o odobrenju upisa na doktorski studij

Dostaviti u

Ured za poslijediplomske studije Filozofskoga fakulteta