Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb (u daljnjem tekstu: GDCK Zagreb) brine o svim raseljenim osobama iz Ukrajine koje se nalaze na području Grada Zagreba. Prijavom u GDCK Zagreb osobe ostvaruju prava na pakete pomoći u prehrambenim, higijenskim te ostalim potrepštinama, odjeći i obući.

Kako GDCK Zagreb ovisi o donacijama građana na stanju im je ponestalo ulja, brašna te konzervirane hrane (riblja i mesna konzerva, grah, grašak,  kukuruz i sl.). Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb voljeli bi da se i studenti uključe u provođenju prikupljanja humanitarne pomoći te ih na taj način osvijestiti o potrebama doniranja i da se u našoj okolini nalaze osobe koje su zaista u potrebi i kojima je potrebna pomoć.

Sve prikupljene donacije mogu se dostaviti u Logistički centar Crvenog križa na adresi:  Hainzelova ul. 64-66, Zagreb (preko puta Veterinarskog fakulteta).

Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb