Povodom 30. obljetnice uspostave diplomatskih odnosa između Republike Hrvatske i Republike Turske Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Katedru za turkologiju u ponedjeljak 24. listopada 2022., posjetit će delegacija zastupnika Velike narodne skupštine Turske na čelu s predsjednikom Skupštine prof. dr. sc. Mustafom Şentopom. Tom će prigodom predsjednik Skupštine Şentop održati izlaganje pod nazivom “Diplomatik İlişkilerin 30. Yıldönümünde Türkiye-Hırvatistan İşbirliğinin Önemi” (“O značaju tursko-hrvatske suradnje povodom 30. obljetnice uspostave diplomatskih odnosa”).

Jedan od najvažnijih ciljeva posjeta jest i susret sa studentima turkologije. Susretu povodom obilježavanja obljetnice nazočit će i novi veleposlanik Republike Turske u Hrvatskoj, Nj. E. Yavuz Selim Kıran te predstavnici turskih institucija u Hrvatskoj, a događaj će započeti u 10:15 sati u dvorani DVII Filozofskoga fakulteta.