U povodu obilježavanja 150. obljetnice Filozofskoga fakulteta u Zagrebu, Odsjek za sociologiju ovaj petak 24. svibnja 2024. od 19:00 sati u legendarnoj dvorani DVII (FFZG, Lučićeva 3, Zagreb) organizira panel s alumnima o karijerama, studiju i struci: „S alumnima u sedmici u sedam – sociološki zanat“!

Događaj je otvoren za svu zainteresiranu javnost, a u prvom je redu namijenjen FFZG alumnima i studentima/cama sociologije te maturantima/cama i ostalima zainteresiranima za upis studija sociologije, a kako bismo se zajedno kolegijalno upoznali s onime što slijedi nakon studija.

Svoja hvalevrijedna radna iskustva iz različitih područja djelatnosti s nama će podijeliti:

• Srđan Baković, izvršni urednik u Hrvatskoj informativnoj novinskoj agenciji (HINA); diplomirao 1993.,
  • Andreja Burić, viša savjetnica za sociologiju i politiku i gospodarstvo u AZOO odjelu za srednje školstvo; diplomirala 2007.,
  • Tamara Buble, voditeljica Odjela za poslovnu analizu Službe za medicinsku informatiku i biostatistiku HZJZ-a; diplomirala 2016.,
  • Katerina Duda, multimedijska umjetnica i umjetnička suradnica na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu; diplomirala 2014.,
  • Mirjana Komerički, voditeljica istraživanja u IPSOS agenciji za istraživanje tržišta; diplomirala 2010.,
  • Suzana Kunac, istraživačica i radnica u civilnom društvu te javnom sektoru, koordinatorica u Savezu Roma u RH KALI SARA; diplomirala 1998.,
  • Lora Rajčić, kustosica u Muzeju grada Zagreba (voditeljica arhitektonskih i urbanističkih zbirki); diplomirala 2021.,
  • Petra Rodik, nezavisna istraživačica, analitičarka podataka i konzultantica (Dotplot, obrt za obradu podataka); diplomirala 2002.,
  • Tea Vidović Dalipi, sociologinja, istraživačica migracija i kulturnih identiteta, doku-redateljica, radnica u PARITER-u; diplomirala 2011.,
  • Eugen Vuković, radnik u nevladinoj udruzi Zelena akcija; diplomirao 2005.,

nakon čega slijedi rasprava (moderira Izvor Rukavina) pa veselo druženje alumna i studenata u KSFF-u u organizaciji Kluba studenata sociologije Diskrepancija pod nazivom „Noć Rudija Supeka s alumnima“ (Facebook, Instagram)

Za sutradan – u subotu 25. svibnja – neformalna sociološka grupa osmislila je brdski susret „PERO LOŽAČ”, odnosno druženje sociologa u spomen na profesora Benjamina Čuliga, u planinarskom domu Runolist.

Radujemo se vašem dolasku, sudjelovanju u raspravi i tulumu! Posebno bi nas veselilo ako biste ovaj poziv proslijedili onima koji_e trenutno zdvajaju koji studij upisati.