Pozivamo vas na 2. stručno-znanstvenu konferenciju u organizaciji Centra za obrazovanje nastavnika koja će se održati 28. i 29. kolovoza 2024., na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

U godini velikog jubileja, 150. obljetnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu, tema stručno-znanstvene konferencije Centra za obrazovanje nastavnika je: Pismenosti 21. stoljeća

Ističemo:

Pozvana predavanja:

• Opća pismenost kao temelj razvoja disciplinarne pismenosti,
  • Čitalačke pismenosti za 21. stoljeće,
  • Tjelesna pismenost: Temelj za zdraviji i aktivniji život,
  • Mentalnozdravstvena pismenost – što uključuje, čemu služi i kako ju unaprijediti?,
  • O dvije pismenosti za 21. stoljeće: financijska pismenost u okviru matematičke,
  • Digitalna pismenost u suvremenom odgojno-obrazovnom procesu,
  • Filmska pismenost; Pismenost videoigara,
  • Politička pismenost.

Radionice:

• (Ne)Upravljačka pismenost,
  • Digitalna i AI pismenost – ključne vještine 21. stoljeća,
  • Vidjeti jezik – uključivost, vizualna podrška i univerzalni dizajn u nastavi.

Panel raspravu o reformi strukovnog obrazovanja: društveno-humanistički sadržaji u novim strukovnim kurikulima u kojoj sudjeluju predstavnici MZOM-a, ASOO-a, radnih skupina za izradu kurikularnih dokumenata te nastavnici i predstavnici inicijativa koji naglašavaju važnost društveno-humanističkih sadržaja u strukovnom obrazovanju.

Iznimno kvalitetne i raznolike primjere dobre prakse koje možete vidjeti u programu konferencije.

Više informacija, imena pozvanih predavača i izlagača, voditelja radionica i sudionika panel rasprave doznajte na Padlet stranici.

Svi važni datumi:

• Vrijeme održavanja: 28. i 29. kolovoza, 2024.
  • Mjesto održavanja: Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • Rok za prijavu na konferenciju: 25. kolovoza 2024. za prijavu za sudjelovanje

U slučaju da imate dodatnih pitanja, slobodno nam se obratite na adresu e-pošte: sezona-czon@m.ffzg.hr

Veselimo se drugom susretu odgojno-obrazovnih stručnjaka na Filozofskom fakultetu!

Organizacijski odbor SeZone CZON-a