Filozofski fakultet u Zagrebu obavještava kolege, prijatelje, djelatnike i studente Fakulteta da nas je u petak 23. kolovoza 2024. u 86 godini života zauvijek napustio profesor emeritus Vladimir Kolesarić, jedan od stupova današnjeg Odsjeka za psihologiju.

Posljednji ispraćaj održat će se 30. kolovoza 2024. u 9 sati na Krematoriju, a pokop istog dana u Virovitici u 16 sati.

Profesor dr. sc. Vladimir Kolesarić dao je neizmjeran doprinos razvoju našeg Odsjeka za psihologiju, ne samo kroz svoje pedagoško i znanstveno djelovanje, već i kroz svoj nesalomljiv duh kojeg je prenosio na sve nas. Njegova predanost psihologiji ostavila je neizbrisiv trag na generacijama studenata, a njegovo ime i rad bili su prepoznati i cijenjeni ne samo na Odsjeku za psihologiju, već i na cijelom Filozofskom fakultetu.

Osim akademskog doprinosa, profesor Kolesarić bio je iznimno aktivan u Hrvatskom psihološkom društvu, gdje je dao poseban doprinos razvoju psihologije u svojoj rodnoj Virovitici. Njegov rad i predanost ostat će zapamćeni, a mi ćemo se truditi sačuvati dio tog duha kao trajno nasljeđe.

Zadnja rečenica koju je studentima rekao na nedavnom gostujućem predavanju bila je: „Vidimo se u vječnim poljanama“.
Vidimo se Profesore!