Pred nama je još jedan Europski dan jezika koji ove godine ponovno obilježavamo Festivalom jezika!

Pridružite nam se u petak 27. rujna od 10 do 18 sati na Filozofskom fakultetu u Zagrebu (Ul. Ivana Lučića 3) i proslavite s nama Europski dan jezika!

Svečano otvorenje održat će se u dvorani DVII s početkom u 10 sati, a program Festivala počinje u 10.30 i trajat će do 18 sati.

U programu će sudjelovati jezičari, književnici, nastavnici i profesori, veleposlanstva, kulturni instituti, srednje škole, škole stranih jezika i brojni drugi gosti koji će posjetiteljima ponuditi mnoštvo zabavnih i poučnih sadržaja: od kratkih tečajeva stranih jezika (slovačkog, talijanskog, poljskog, bugarskog, francuskog, nizozemskog, litavskog, rumunjskog, češkog…), kulturnih razglednica (iz Ukrajine, Gruzije, Belgije, Poljske, Švedske, Mađarske, Španjolske…), kvizova (o antičkoj mitologiji, kulturnim znamenitostima Njemačke, Italije, Poljske, Rumunjske, Švedske…, poznavanju hrvatskih dijalekata, francuskih pjesama i Europske unije…), predstavljanja rada prevoditelja u europskim institucijama i mogućnosti isprobavanja rada u kabini za konferencijsko prevođenje, upoznavanja s audiovizualnim prevođenjem do predavanja o klasičnim jezicima danas, velikim jezičnim modelima, hrvatskom renesansnom jeziku, maramicama zaljubljenih u Portugalu, mogućnosti studiranja u drugim europskim zemljama i pisanju fantastike na hrvatskom i engleskom. Posjetitelje očekuje i escape room na njemačkom, jezična potraga za blagom i radionica o emotikonima.

Pozivamo sve studente i srednjoškolce, nastavnike i profesore jezika, prevoditelje te sve zaljubljenike u jezike da nam se pridruže i obilježe s nama Europski dan jezika!