U organizaciji Odsjeka za kroatistiku Filozofskoga fakulteta i Matice hrvatske iz Dubrovnika, u petak 23. listopada, u konferencijskoj dvorani Knjižnice Fakulteta (II. kat), održat će se kolokvij ”500 godina Libra”, posvećen visokoj obljetnici znamenitog dubrovačkog/ćiriličkog zbornika Libro od mnozijeh razloga (Dubrovnik, 1520.).

Dio sudionika sudjelovat će vanjskim e-povezivanjem. Rado ugošćujemo zainteresirane, no molimo da se prijavite na e-adresu: mzagar@ffzg.hr, kako bismo mogli osigurati primjerene standarde u skladu s epidemiološkim mjerama.

Predstavljanje faksimilnoga izdanja i latiničkoga prijepisa s komentarima Libra od mnozijeh razloga (u čijem su priređivanju sudjelovali upravo studenti diplomskoga studija kroatistike) u izdanju Matice hrvatske, odgađamo do daljnjega.”