Pozivaju se svi zaintersirani na tribinu pod nazivom ”Mediteranski (p)ogledi: Dojmovi hrvatskih spisateljica nakon kulturne rezidencije u Španjolskoj” koja će se održati 4. studenoga s početkom u 17 sati u dvorani VII Filozofskog fakulteta.

Četiri hrvatske spisateljice Ivana Bodrožić, Olja Savičević Ivančević, Tea Tulić i Marija Andrijašević razgovarat će sa španjolskim književnikom i prevoditeljem Miguelom Roánom o svom višetjednom boravku i iskustvima na književnoj rezidenciji u institutu “Casa del Mediterráneo”u Alicanteu.  Ispričat će kakav je pogled na Španjolsku s ove strane Mediterana, iznijet će svoja promišljanja o sličnostima i razlikama između mediteranskih mentaliteta te će govoriti o vezama i poticajima koje generiraju književne rezidencije.

Sudionici će razgovarati na hrvatskom jeziku.

Ulaz je slobodan, a kao mjera prevencije od Covida obavezno je korištenje maski za lice.

Događanje također možete pratiti putem streaminga preko neke od navedenih društvenih mreža: