U ponedjeljak 29. studenoga 2021. na Filozofskom fakultetu održat će se manifestacija pod nazivom ”Filozofski za 21. stoljeće u kontekstu EU projekata”. Na manifestaciji će se predstaviti aktualni međunarodni projekti Filozofskog fakulteta. Cilj događanja je predstaviti doprinos međunarodnih projekata pozitivnim promjenama u znanstveno-nastavnom radu na Filozofskom fakultetu.

Događanje se organizira u okviru Dana otvorenih vrata EU projekata, koje provodi Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Republike Hrvatske uz podršku Europske komisije.

Događanje je podijeljeno na tri dijela:

1.  ”Studijski programi za 21. stoljeće” obuhvaća predstavljanje projekata usmjerenih na razvoj novih i unapređenje postojećih studijskih programa, koji su financirani iz ESF-a i programa Erasmus+
  2. Sajam projekata” obuhvaća predstavljanje projekata koji su financirani iz ESF-a i ERDF-a te različitih programa (CEF, CSRP, DAAD i dr.) te pozitivna iskustva voditelja i njihovih suradnika
  3. Znanost za 21. stoljeće” obuhvaća predstavljanje znanstvenih projekata financiranih iz EU fondova (ESF, ERDF) te projekte usmjerene na razvoj znanstvene infrastrukture financirane iz programa Horizon2020

Predstavljanja projekata bit će hibridnoga tipa te će se moći pratiti u Vijećnici Filozofskog fakulteta i u prijenosu uživo (live streaming):

Program i više informacija o događanja možete saznati na poveznicama Program Filozofski za 21. stoljeće u kontekstu EU projekata i FFZG Facebook event.

Sudjelovanje u događanju je besplatno te nije potrebna prethodna prijava.

Sve će se aktivnosti održati uz poštivanje propisanih epidemioloških mjera.