Kao jedina visokoškolska ustanova u Republici Hrvatskoj na kojoj se više od 20 godina izvodi samostalni studij ukrajinskoga jezika i književnosti i kao institucija koja promiče humanističke vrijednosti, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu izražava iskrenu podršku ukrajinskom narodu zbog agresije na suverenost Republike Ukrajine.

Sa strepnjom i dubokim žaljenjem pratimo vijesti o ratnim zbivanjima u prijateljskoj Ukrajini s kojom Hrvatsku vežu povijesne i kulturne veze, a naš Fakultet dugogodišnja uspješna znanstvena, nastavna i kulturna suradnja čemu posebno pridonose upravo ukrajinski kroatisti i hrvatski ukrajinisti.

Iskreno suosjećamo s ukrajinskim studentima, kolegama nastavnicima i s cijelim ukrajinskim narodom te priželjkujemo okončanje svih napada na teritorij Republike Ukrajine.

Слава Україні!

Uprava Fakulteta