Ekološki projekt Zeleni eMJESEC organizira eSTUDENT-ov tim Dobrotvorne i ekološke aktivnosti, a cilj ovoga projekta je osvještavanje studenata i šire populacije o važnosti očuvanja okoliša i recikliranja.

Tijekom svibnja održat će se brojna edukativna predavanja, zanimljive radionice i aktivnosti na otvorenom kao što su čišćenje površina i sadnja biljaka.

Sudionici predavanja naučit će zašto je vrijeme za promjenu vlastitih loših navika. Svi smo svjesni da se nalazimo u globalnoj ekološkoj krizi, ali neznatan broj ljudi zbog toga mijenja svoju svakodnevnu rutinu.

Predavanja i radionice:

• svibnja – Mireille aromatherapy: Prirodna kozmetika
  • svibnja – Dnevna doza biljaka: Izradi svoj mali ekosustav! (max. 15 ljudi)
  • svibnja – One with nature: Eco print radionica (max. 10 ljudi)
  • svibnja – Eco Zagreb: Gospodarenje otpadom
  • svibnja – AlaVera: Budućnost održive mode
  • svibnja – Biljni pripravci: Učenje o ljekovitom samoniklom bilju (max. 12 ljudi)
  • svibnja – BIUS: Dio mreže – kako je ekosustav povezan?
  • svibnja – Zelena akcija: O menstruaciji bez grča – uvjeti i ekologija
  • svibnja – radionica o izrađivanju kompostera i osnovama sadnje na balkonu
  • svibnja – humanitarni buvljak u Krivom putu

Ako želimo promijeniti svijet i navike čitave civilizacije, moramo krenuti od sebe i svojih bližnjih. Ovim projektom želimo podići svijest populacije te potaknuti ljude na razmišljanje i promjenu njihovih navika.

Pridružite nam se kako bismo zajedno osvijestili javnost o važnosti ekologije i recikliranja! Budite i Vi dio zelenije strane mjeseca!

Zeleni eMJESEC