Javno predstavljanje zbornika znanstvenih radova s međunarodnim djelovanjem “Glina 1941. – Tragedije i traume u pamćenju i zaboravu” (Naklada: Filozofski fakultet, FF press, Zagreb 2022., 1016 str.) održat će se u 27. rujna 2022. s početkom u 10.30 sati u auli Sveučilišta u Zagrebu (Trg Republike Hrvatske 14).

Zbornik je nastao u zajedničkom izdanju Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatskoga državnog arhiva i Srpskoga narodnog vijeća.

Na predstavljanju sudjeluju: prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu, dr. sc. Dinko Čutura, ravnatelj Hrvatskoga državnog arhiva, izv. prof. dr. sc. Milorad Pupovac, predsjednik Srpskoga narodnog vijeća, prof. dr. sc. Nevena Škrbić Alempijević, strukovna urednica izdanja s Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Stjepan Matković s Hrvatskoga instituta za povijest i prof. emeritus Drago Roksandić, glavni urednik izdanja.

Predstavljanje će biti moguće pratiti na sljedećoj poveznici.