Pridružite se otvorenju znanstveno-stručnog skupa “Tomislav Krizman i njegov doprinos hrvatskoj kulturi i umjetnosti” i izložbe “Tomislav Krizman – oprema knjiga i časopisa” koji će se održati u četvrtak 29. rujna 2022. na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Znanstveno-stručni skup “Tomislav Krizman i njegov doprinos hrvatskoj kulturi i umjetnosti” održava se povodom 140. godišnjice umjetnikova rođenja, a organizirali su ga Katedra za modernu umjetnost i vizualne komunikacije Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Arhiv za likovne umjetnosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Na skupu koji se održava 29. i 30. rujna 2022. sudjeluje 21 sudionik iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine s izlaganjima koja obrađuju širok spektar djelatnosti  grafičara, slikara, scenografa i dizajnera Tomislava Krizmana (1882. – 1955.).

Kao popratni program skupa od 29. rujna do 12. listopada 2022. održat će se izložba “Tomislav Krizman – oprema knjiga i časopisa” čija je autorica dr. sc. Lovorka Magaš Bilandžić i na kojoj će biti predstavljen izbor knjiga i časopisa iz fonda Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Svečano otvorenje skupa održat će se 29. rujna 2022. u 10 sati u dvorani D6, a izložbe isti dan u 12 sati u auli Knjižnice.