Svake godine studenti skandinavistike obilježavaju blagdan svete Lucije koji je bitan dio švedske kulture. Ove godine blagdan su obilježili proslavom i nastupom zbora studenata skandinavistike na Fakultetu, a božićnoj atmosferi pridonijeli su nastupom na Zrinjevcu.

Nakon nastupa na Fakultetu gosti su se družili i zasladili poznatim švedskim poslasticama koje su pripremili studenti skandinavistike (lussekattar, pepparkakor i kanelbullar) i glöggom, švedskom verzijom kuhanog vina.

Na blagdan svete Lucije Skandinavci obilježavaju sjećanje na poznatu kršćansku mučenicu, zaštitnicu vida. Sveta Lucija najavljuje dolazak Božića i uvijek je dobra prigoda da se djeca i odrasli provesele uz pjesmu, druženje i plesove.