U četvrtak 2. ožujka, 2023. izv. prof. dr. sc. Domagoju Tončiniću, dekanu Filozofskoga fakulteta Nj. E. gđe Jūratė Raguckienė, veleposlanica Republike Litve je uručila paket knjiga namijenjen polaznicima izbornoga kolegija litavskog jezika, kao i svima čiji su znanstveni interesi vezani uz ovaj baltički jezik.

Na primopredaji knjiga sudjelovali su i prof. dr. sc. Ranko Matasović, predstojnik Katedre za poredbenu lingvistiku, doc. dr. sc. Krešimir Šojat, pročelnik Odsjeka za lingvistiku, Višnja Novosel, voditeljica Knjižnice i Sanja Bezlaj Ilić, voditeljica Zbirke za lingvistiku.

Riječ je o vrijednome poklonu koji će biti od velike koristi polaznicima izbornoga kolegija litavskoga jezika na Odsjeku za lingvistiku. Ovaj će paket knjiga upotpuniti već postojeću zbirku knjiga na litavskom i o litavskom jeziku koji je Veleposlanica uručila 2019. godine. Knjige su dostupne u Knjižnici Fakulteta.