Na završnoj konferenciji Programa suradnje s hrvatskim znanstvenicima u dijaspori “Znanstvena suradnja”, financiranom od strane HRZZ-a i ESF-a (program PZS), a koja je održana 10. listopada 2023. godine, proglašeni su najbolje ocjenjeni projekti Programa. Kao jedan od pet najbolje ocjenjenih projekata, nagrađen je projekt GLOHUM – Globalni humanizmi: novi pogledi na srednji vijek (300 – 1600), voditelja prof. dr. Miljenka Jurkovića (Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu) i prof. dr. Zrinke Stahuljak (University of California Los Angeles).

Projekt je okupio stručnjake sa Sveučilišta u Zagrebu, Rijeci i Zadru, kao i inozemne stručnjake sa Sveučilišta Paris X, Clermont-Ferrand, Barcelona i Federico II u Napulju, te zaposlio tri doktoranda i jednog postdoktoranda. Time je još jednom potvrđena pozicija Filozofskog fakulteta u Zagrebu kao jedne od vodećih znanstvenih institucija u humanističkom području.