Pozivaju se svi na radionicu kojom će se 30. ožujka 2022. od 14:30 do 16 sati u sklopu projekta Pamćenje (o) književnosti u svakodnevici predstaviti prva “pričalica” (engl. chatbot) koja na hrvatskom jeziku prikuplja sjećanja na književnost od zainteresiranih sudionika. Radionica je prvenstveno namijenjena studentima i nastavnicima koji se bave književnošću, ali mogu sudjelovati svi koje zanima pamćenje u svakodnevici i digitalne metode prikupljanja podataka. Uz samu pričalicu i njezine mogućnosti, namjenu i tehničke karakteristike, na radionici će se predstaviti projekt READ-IT te način na koji se proučavanje hrvatskih neprofesionalnih čitatelja uklapa u širi istraživački i europski kontekst.

Radionicu će moderirati voditelj projekta PoKUS s Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a govorit će članovi i suradnici britanskoga The Open University koji su u suradnji s članovima PoKUS-a razvili hrvatsku inačicu pričalice: dr. Alessio Antonini, dr. Maya Parmar i dr. Shafquat Towheed. Radionica će se održati na engleskom jeziku, uz prijevod sa hrvatskog sučelja pričalice, koju u međuvremenu možete isprobati na stranici projekta PoKUS (crni kružić u donjem desnom kutu).

Sudjelovanje na radionici ne zahtijeva nikakvo prethodno znanje, a potrebno je prijaviti se preko ove poveznice, gdje možete naći više informacija o događaju. Dva dana prije početka prijavljenima će biti odaslana pozivnica s poveznicom na prijenos radionice preko platforme MS Teams, a možete sudjelovati i uživo u Konferencijskoj dvorani knjižnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

Poziv na radionicu projekta "PoKUS"

Poziv na radionicu projekta “PoKUS”