Nagrade Zaklade Dr. Ljerka Markić-Čučuković dodijeljene su dobitnicima u ak. god. 2021./2022. u petak 3. ožujka 2023. u Vijećnici Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.

Zakladni odbor odabrao je najbolje studente diplomskog studija informacijskih znanosti, smjera bibliotekarstvo u ak. god. 2021./2022. To su Marijeta Čubrić i Branimir Guć.

Zakladni odbor donio je odluku i o dobitniku nagrade u 2022. za knjižnicu, ustanovu, udrugu i pojedinca, koji promiču knjižničarsku struku i bibliotekarstvo općenito. Nagrada je dodijeljena Bernadici Ivanković, knjižničarskoj savjetnici iz Gradske knjižnice Subotica koja svojim radom, zalaganjem i idejama te provedenim aktivnostima pridonosi boljitku hrvatske manjine u Vojvodini.