Na prvom u nizu čitateljskih klubova kojima Filozofski fakultet u Zagrebu, uz brojna druga događanja i susrete, obilježava 150-u obljetnicu postojanja, čitamo roman Kad se vratim Marca Balzana, talijanskog romanopisca mlađe generacije. Roman govori o migraciji i njezinim posljedicama po obitelj.

Pridružite nam se 22. svibnja u 17 sati u Booksi, gdje ćemo, između ostalog, razgovarati o različitim perspektivama, prikazima migracije i usamljenosti u romanu Kad se vratim Marca Balzana, te podijeliti dojmove, mišljenja, kritike i pohvale.

Talijanistički čitateljski klub koordinira prof. dr. sc. Tatjana Peruško s Odsjeka za talijanistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a moderira ga diplomirani talijanist Lovro Klepac, uz sudjelovanje alumni i studentica zagrebačke talijanistike.