Talijansko Ministarstvo vanjskih poslova nudi mogućnost sufinanciranja razmjene istraživača, docenata, eksperata i djelatnika u kulturi, u svrhu poticanja bilateralne suradnje na područjima zajedničkog interesa, posebice između sveučilišta i istraživačkih centara.

Bitan uvjet za pristup ovome programu je postojanje službenoga poziva upućenog od strane talijanskog, odnosno hrvatskog sveučilišta ili kulturne ustanove u svrhu stručnog i  istraživačkog rada.

Zahtjev za sufinanciranjem moguće je poslati prije ili nakon održane mobilnosti, a najkasnije do 15.11.2021.

• Hrvatskim državljanima pozvanim na razmjenu u Italiju može biti dodijeljena paušalna potpora za trošak noćenja do maksimalno 906,00 eura
  • Za talijanske državljane predviđen jepovrat 80% iznosa putnih troškova.

Prijave se šalju Talijanskom institutu za kulturu u Zagrebu.

Informacije i obrasci:

Za pozivna pisma talijanskim gostima profesorima/istraživačima/stručnjacima možete se obratiti Službi za međunarodnu suradnju na: tsveljo@ffzg.hr.