Centar za ženske studije u Zagrebu poziva zainteresirane da se prijave na ovogodišnji obrazovni program Centra za ženske studije pod nazivom ‘Feministički odgovori na krizu: prepreke i prilike‘. Prijava se sastoji od životopisa i kraćeg obrazloženja interesa za program u vidu motivacijskog pisma (do 2 kartice teksta). Uz osnovne podatke, u životopisu treba navesti i informacije o formalnom i neformalnom obrazovanju, studentskom, profesionalnom statusu/zanimanju, aktivističkom djelovanju te dosadašnje interese iz područja ženskih/rodnih i feminističkih teorija i praksi.

Program će se provoditi kroz predavanja podijeljena u 9 modula i trajat će od travnja do studenog 2021. godine uz ljetnu stanku. Nastava će se održavati u online formatu dva puta tjedno, ponedjeljkom i subotom, uz eventualne promjene termina zbog praznika i dostupnosti predavača i predavačica. U programu će gostovati međunarodne predavačice i predavači te će pojedina predavanja biti na engleskom jeziku.

Moduli:

• Feministički valovi, plime i oseke
  • Naše feminističke borbe
  • Feministički pristup pravdi i pravu
  • Strah, stres, trauma – psihološki alati
  • Feministički pristup političkoj ekonomiji: uvjeti socijalne reprodukcije
  • Razlog za dom i „vlastitu sobu“ – prostorne koordinate ženske emancipacije
  • Reproduktivne i seksualne politike i prava
  • Inkluzija, antimilitarizam, sekularizam
  • Umjetnost i refleksije krize u optici feminističke kritike

Prijave primamo na zenskistudiji2021@gmail.com do 23. travnja 2021.

Više informacija pogledajte na mrežnoj stranici Centar za ženske studije u Zagrebu.