Poštovane kolegice i kolege,

nakon što smo uspješno pokrenuli održavanje nastave na daljinu, sada pripremamo Fakultet za sljedeću fazu rada u izvanrednim okolnostima. To se prije svega odnosi na reorganizaciju poslovanja s ciljem smanjivanja socijalnih kontakata i rizika od zaraze za naše zaposlenike, ali ujedno i s ciljem normalnog odvijanja svih poslovnih procesa. U narednim danima očekujemo da će Ministarstvo znanosti i visokog obrazovanja i Sveučilište izdati nove upute za rad u izvanrednim okolnostima.

Na našem Fakultetu, rad će u novim okolnostima biti organiziran na sljedeći način:

1. Nastavno će osoblje nastaviti održavati nastavu na daljinu, po mogućnosti od kuće. Ukoliko netko nema tehničke preduvjete i potrebnu opremu, molimo da se hitno javi svom pročelniku radi osiguravanja opreme.
  2. Svu komunikaciju i zahtjeve prema stručnim i tehničkim službama treba upućivati preko elektroničke pošte ili telefonski. Socijalne kontakte je potrebno izbjegavati osim kada su oni nužni. Razmjena dokumenata, koje zaposlenici trebaju predati na obradu stručnim službama ili ih preuzeti nakon obrade, odvija se posredno tako da se dokumentacija ostavlja i preuzima na posebno označenom stolu pored porte.
  3. Dio poslova stručnih i tehničkih službi koji se moraju obavljati u prostorijama Fakulteta bit će organiziran u smjenama s manjim brojem ljudi kako bi se smanjio broj socijalnih kontakata. Ostali će zaposlenici stručnih službi poslove raditi od kuće. Voditelji službi i ureda izradit će tjedni raspored rada te zajedno s Upravom odrediti termine dežurstava i kontakata sa zaposlenicima i studentima.
  4. Svi zaposlenici tijekom razdoblja rada u izvanrednim okolnostima, osim onih koji su na bolovanju ili godišnjem odmoru, moraju biti na raspolaganju te se moraju odazvati na poziv nadređenog ili Uprave.

Nadamo se da će izvanredne okolnosti trajati što kraće, te ćemo zajednički sve poduzeti kako bi posljedice na naše zdravlje i zdravlje naših bližnjih bile što manje. Isto tako se nadamo da ćemo uspjeti održati što normalnije funkcioniranje Fakulteta i obavljanje naših glavnih zadaća, održavanje nastave i znanstveni rad. Molimo Vas da se pridržavate preporuka nacionalnih tijela za sprječavanje širenja zaraze.

Svima Vam želimo puno zdravlja i strpljenja u nošenju s ovom izvanrednom situacijom!

Srdačan pozdrav,

Uprava Filozofskog fakulteta