Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencija za mobilnost i programe EU, u suradnji s Veleposlanstvom Švicarske Konfederacije u RH, pozivaju na podnošenje prijava na natječaj za jednogodišnje stipendije Švicarske Konfederacije u 2021./22.

Hrvatskim državljanima dodjeljuju se sljedeće kategorije stipendija u konkurenciji s kandidatima iz drugih zemalja Europske unije:

1. stipendije za znanstvenoistraživačke boravke u Švicarskoj, namijenjene su diplomiranim (MA) kandidatima;
  2. stipendije za doktorske studije, namijenjene su diplomiranim (MA) kandidatima;
  3. stipendije za poslijedoktorske studije, namijenjene su kandidatima koji su stekli akademski stupanj doktora znanosti u razdoblju između 31. prosinca 2017. i 31. srpnja 2021. godine;
  4. stipendije za umjetničke smjerove, namijenjene su diplomiranim (BA) kandidatima za prvi (inicijalni) diplomski (master) studij na konzervatorijima i umjetničkim školama u sklopu švicarskih sveučilišta primijenjenih znanosti.

Rok: 13. studenoga 2020.