Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH i Agencija za mobilnost i programe EU, u suradnji sa zakladom British Scholarship Trust, pozivaju asistente i stručne suradnike s visokih učilišta i znanstvenoistraživačkih instituta u RH na podnošenje prijave za dodjelu stipendije za znanstveno istraživanje na britanskim sveučilištima u trajanju od jednog (1) do tri (3) mjeseca tijekom akademske godine 2021./2022.

Stipendije se dodjeljuju za znanstveno istraživanje te nisu namijenjene za razdoblje studija, stoga ne postoji mogućnost snošenja troškova studija na britanskom sveučilištu.

Stipendije su namijenjene kandidatima koji do 1. listopada 2021. godine neće navršiti 30 godina.

Rok za prijavu: 5. ožujka 2021.

Za sve pojedinosti i dodatne informacije zainteresirani kandidati mogu se obratiti Agenciji za mobilnost i programe EU-a na adresu elektroničke pošte: bilaterala@mobilnost.hr

Prijava za stipendiju, s cjelokupnom dokumentacijom na engleskome jeziku (uz iznimku domovnice), podnosi se u dva (2) primjerka na adresu:

AGENCIJA ZA MOBILNOST I PROGRAME EUROPSKE UNIJE
Frankopanska ulica 26
10 000 Zagreb,
s naznakom: „Za stipendije British Scholarship Trusta“