O. d. dekana prof. dr. sc. Miljenko Jurković u srijedu 2. lipnja primio je u posjet veleposlanika Ukrajine u Republici Hrvatskoj Nj.E. Vasyla Kyrylycha i tajnika Veleposlanstva Ruslana Jegorova. Uz o.d. dekana sastanku je prisustvovala o. d. prodekanica za znanost i međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Nevena Škrbić Alempijević, pročelnica Odsjeka za istočnoslavenske jezike i književnosti izv. prof. dr. sc. Danijela Lugarić Vukas i predstojnica Katedre za ukrajinistiku prof. dr. sc. Oksana Timko Đitko.

Nakon uvodnoga upoznavanja, razgovaralo se o iznimno uspješnoj suradnji Filozofskoga fakulteta s ukrajinskim sveučilištima i o mogućnostima daljnjega razvoja suradnje.

Veleposlanik je nakon sastanka posjetio Odsjek za istočnoslavenske jezike i književnosti te se upoznao s djelatnicima Katedre za ukrajinistiku.